Головна Каталог товарів Новини Статті Контакти
Телефонуйте:
+38 044 562 74 64
+38 050 971 86 71
Імунохромотографічні швидкі тести ПРОФІТЕСТ. Тест системи, витратні матеріали, обладнання для ІФА, ПЛР лабораторій, та відділень трансфузіології.

Каталог товарів

 

Застосування ПЛР

Бурхливий прогрес в області молекулярної біології в останні десятиліття XX століття супроводжувався виникненням принципово нових методів дослідження, заснованих на використанні моноклональних антитіл, методу гібридизації на фільтрах і полімеразної ланцюго

ПЛР використовується в багатьох областях для проведення аналізів і в наукових експериментах.
Криміналістика
ПЛР використовують для порівняння так званих «генетичних відбитків пальців». Необхідний зразок генетичного матеріалу з місця злочину - кров, слина, сперма, волосся і т. п. Його порівнюють з генетичним матеріалом підозрюваного. Достатньо зовсім невеликої кількості ДНК, теоретично - однієї копії. ДНК розщеплюють на фрагменти, потім амплифицируют за допомогою ПЛР. Фрагменти розділяють з допомогою електрофорезу ДНК. Отриману картину розташування смуг ДНК і називають генетичним відбитком пальців (англ. genetic fingerprint).
Встановлення батьківства
Хоча «генетичні відбитки пальців» унікальні (за винятком однояйцевих близнят), родинні зв'язки все ж можна встановити, зробивши кілька таких відбитків. Той же метод можна застосувати, злегка модифікувавши його, для встановлення еволюційного спорідненості серед організмів.
Медична діагностика
ПЛР дає можливість істотно прискорити і полегшити діагностику спадкових і вірусних захворювань. Потрібний ген амплифицируют за допомогою ПЛР з використанням відповідних праймерів, а потім секвенируют для визначення мутацій. Вірусні інфекції можна виявляти відразу після зараження, через тижні або місяці до того, як проявляться симптоми захворювання.
Персоналізована медицина
Іноді ліки виявляються токсичними або алергенними для деяких пацієнтів. Причини цього - почасти в індивідуальних відмінностей в сприйнятливості і метаболізмі ліків та їх похідних. Ці відмінності детермінуються на генетичному рівні. Наприклад, у одного пацієнта певний цитохром (білок печінки, який відповідає за метаболізм чужорідних речовин) може бути більш активний, в іншого - менше. Для того, щоб визначити, який різновидом цитохрому володіє даний пацієнт, запропоновано проводити ПЛР-аналіз перед застосуванням ліків. Такий аналіз називають попередніми генотипированием (англ. prospective genotyping).
Клонування генів
Клонування генів (не плутати з клонуванням організмів) - це процес виділення генів і, в результаті генно-інженерних маніпуляцій, отримання великої кількості продукту цього гена. ПЛР використовується для того, щоб амплифицировать ген, який потім вставляється в вектор - фрагмент ДНК, який переносить чужорідний ген у той самий або інший, зручний для вирощування, організм. В якості векторів використовують, наприклад, плазміди або вірусну ДНК. Вставку генів в чужорідний організм зазвичай використовують для одержання продукту цього гена - РНК або, найчастіше, білка. Таким чином у промислових кількостях отримують багато білки для використання в сільському господарстві, медицині та ін
Секвенування ДНК
У методі секвенування з використанням мічених флуоресцентною міткою або радіоактивним ізотопом дидезоксинуклеотидов ПЛР є невід'ємною частиною, оскільки саме в ході полімеризації в ланцюг ДНК вбудовуються похідні нуклеотидів, мічені флуоресцентної або радіоактивною міткою. Приєднання дидезоксинуклеотида до синтезованої ланцюга призводить до обриву синтезу, дозволяючи визначити положення специфічних нуклеотидів після поділу в гелі.
Мутагенез
В даний час ПЛР стала основним методом проведення мутагенезу (внесення змін до нуклеотидну послідовність ДНК). Використання ПЛР дозволило спростити і прискорити процедуру проведення мутагенезу, а також зробити її більш надійною і відтворення.

Дата: 15.09.2013