Головна Каталог товарів Новини Статті Контакти
Телефонуйте:
+38 044 562 74 64
+38 050 971 86 71
Імунохромотографічні швидкі тести ПРОФІТЕСТ. Тест системи, витратні матеріали, обладнання для ІФА, ПЛР лабораторій, та відділень трансфузіології.

Каталог товарів

 

Токсокароз

Токсокароз – зоонозне захворювання, зумовлене паразитуванням в організмі людини личинок круглих червів роду Toxocara, що часто протікає з ураженням внутрішніх органів та очей.

Захворювання відзначається тривалим перебігом (в організмі людини паразит існує протягом 10-20 років), протікає з частими загостреннями, сприяє виникненню первинного раку печінки й підшлункової залози. Збудниками опісторхозу є два види трематод родини Opisthorchidae - Opisthorchisfelineus (сибірська двоустка), що поширена в Західному Сибіру, Казахстані й деяких районах Придніпров’я; і Opisthorchisviverrini (двоустка білок), що зустрічається в країнах з тропічним кліматом (переважно в Таїланді). Захворювання широко поширене в усіх країнах світу, до того ж, найчастіше уражуються діти. Відомі декілька видів цього роду, в патології людини найбільше вивчена роль Toxocara canis (гельмінт, що уражує, переважно, родину собачих), менше – Toxocara cati (уражує, переважно, представників родини кошачих).Джерелом інвазії для людини являються собаки, що забруднюють грунт яйцями токсокар, виділяючи їх разом з фекаліями. Інфікованість собак цим гельмінтом складає приблизно 15-50%, але в деяких регіонах сягає 90%. Хворі люди не являються джерелом інвазії, оскільки в їхньому організмі цикл розвитку токсокар неповний (статевозрілі форми не утворюються).Люди заражаються токсокарозом при проковтуванні яєць токсокар з їжею та водою, забрудненими виділеннями тварин, а також при контакті із зараженими тваринами. Личинки, що виходять з яєць, мігрують крізь стінки кишечника у кровоносне русло і потрапляють в різні органи та тканини, де інкапсулюються і, зберігаючи тривалий час біологічну активність, викликають личинкову форму захворювання. Мігруючи в організмі людини, личинки травмують тканини, залишаючи некрози та запальні процеси.Клінічні прояви токсокарозу залежать від локалізації паразитів та інтенсивності інвазії. У клінічному перебігу виділяють дві форми інвазії: вісцеральний синдром «мігруючої личинки» (visceral larva migrans) та токсокароз очей (ocular larva migrans). Вісцеральний токсокароз часто проявляється лихоманкою з рецидивами протягом кількох тижнів, навіть місяців. Відмічається збільшення окремих лімфатичних вузлів, спостерігається ураження органів респіраторної системи (бронхіти та бронхопневмоній). Практично для всіх випадків характерною є еозинофілія.Прижиттєвий паразитологічний діагноз токсокарозу є практично неможливим, оскільки виявити мігруючі личинки в організмі важко. Гістологічні дослідження біоптатів лише в ряді випадків дозволяють виявити личинки токсокар та встановити паразитологічний діагноз. В той же час чисельні дослідження показали, що серологічні дослідження з використанням очищених антигенів личинок, зокрема імуноферментний аналіз, є досить чутливим та специфічним методом діагностики. На сьогоднішній день цим методом виявляють антитіла, специфічні до екскреторно-секреторних та соматичних антигенів личинок Toxocara canis.

Дата: 14.09.2013