Головна Каталог товарів Новини Статті Контакти
Телефонуйте:
+38 044 562 74 64
+38 050 971 86 71
Імунохромотографічні швидкі тести ПРОФІТЕСТ. Тест системи, витратні матеріали, обладнання для ІФА, ПЛР лабораторій, та відділень трансфузіології.

Каталог товарів

 

Гепатит А (ВГА або HAV)

Гепатит А є однією з найпоширеніших інфекцій людини. Збудником хвороби є вірус гепатиту А (ВГА або HAV), що належить до родини пікорнавірусів.

Геном вірусу представлений однонитковою РНК. Особливістю вірусу гепатиту А є його стійкість в оточуючому середовищі: при кімнатній температурі він може зберігатижиттєздатність декілька тижнів чи місяців, а за температури 4°C – декілька місяців або років. Знищити вірус можна лише термоінактивацією при 100°C протягом 5 хвилин.
Щорічно в світі вірусом гепатиту А інфікується близько десяти мільйонів людей. У дітей і підлітків гепатит А може протікати безсимптомно, більш тяжко переносять хворобу діти до одного року та люди похилого віку. У дорослих інфекція нерідко протікає з вираженою інтоксикацією і жовтухою. Тривалість хвороби залежить від стану імунітету, віку людини та інших чинників, але в середньому вона триває близько 40 днів. У 15 % хворих спостерігається хронічна форма гепатиту А з перебігом від 6 до 9 місяців. Ризик смерті від хвороби коливається від 0,1 до 2,4% у людей, що старші за 40 років. Повне одужання відмічається у 90% хворих, в інших випадках мають місце залишкові явища.
Джерелом інфекції є хвора гепатитом А людина, яка з фекаліями виділяє у оточуюче середовище мільярди вірусів. При вживанні заражених води та харчових продуктів віруси потрапляють до кишечника, проникають крізь стінки епітелію і з током крові потрапляють до печінки та проникають у її клітини – гепатоцити та клітини Купфера. Після розмноження вірусу клітини руйнуються за рахунок його цитолітичної дії, наслідком чого є розвиток запалення та порушення функцій печінки. Вірусні частинки секретуються в жовч і виводяться під час дефекації (зі стулом). В середньому, вони екскретуються у значних кількостях близько 11 днів, до появи симптомів або антитіл класу IgМ проти вірусу гепатиту А в крові.
Інкубаційний період при гепатиті А триває від 15 до 50 днів. Антитіла класу IgМ з’являються за 3-5 днів до появи перших симптомів і зберігаються в крові хворого протягом 3-6 місяців, знижуючись до низьких рівнів протягом року. Поява антитіл класу IgGсвідчить про закінчення гострої фази і формування імунітету до вірусу. Антитіла класу IgG до HAV з’являються в крові також після введення вакцини проти гепатиту А і зберігаються протягом всього життя, забезпечуючи стійкий імунітет. Наявність в крові людини антитіл класу IgG свідчить про перенесену в минулому інфекцію або вакцинацію проти цього вірусу.

Дата: 14.09.2013